pondelok 19. mája 2014

Alternatíva sme je som

Blogovanie na blogu sme mení svoju formu a tá vplýva aj na stav pohody, ktorý sme tam považovali za nemenný. Teraz nám to bude chýbať. Niet inej cesty, len si zase zvyknúť, alebo odísť na nové pôsobiská - ako "sám", nie "sme", alebo v novej užšej zostave ako diskusné fórum na "blogovej" úrovni.

Osobne nemám nič voči novému vzhľadu titulky blogu sme, nebol som závislý na žiadnych rebríčkoch, ani na reklamách. V istom zmysle má táto novinka aj svoje pozitíva. Dokonca som ochotný uznať aj nejaké prechodné obdobie na doladenie, len nevidím žiadnu snahu zo strany adminov, prediskutovať účelnosť ich riešení.

Vyzerá to tak, že niečo sa im, napríklad pri vkladaní fotografií podarilo, ale niečo iné pri tej zmene zopsuli. Napríklad tvorba "galérií" je tak zošnurovaná, že sa nedá prispôsobiť žiadnym individuálnym požiadavkám. Alebo som sa ešte poriadne nerozhliadol? Nech je to tak, či onak, vlastná cesta sa ukazuje ako dobré riešenie. Návštevnosť a čítanosť nie je fetiš, karma tobôž.

Trend je jasný - kvalita a tá nakoniec pritiahne čitateľov. Pozrime sa na príklad Piano - tiež deklarovali kvalitu a kde to má svoj koniec? Vážne, najprv to asi chce kvalitu (a až potom zarábať). Takéto blogovanie je však iné, neziskové a hlavne zábavné. Budeme mať motto podobné, ako kedysi uvádzali pri službách na blogspote: Je to zadarmo a vždy bude.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára